CHEAT RACE - FRIDAY, APRIL 30TH, 2004 - LEVEL 3' Back gggggggggggContact: Rick Gusic
No.  
   Bib
Name boat Class Team     Time Start time   End time
1
82
Geoff Calhoun WW Vajda Sesia WW Little Falls WW club 0:59:52 5:31:23 6:31:15
2
85
Jess Whittemore WW ME WW 1:01:09 5:31:23 6:32:32
3
12
Steve Kaufman Prijon WW WW 1:05:15 5:31:23 6:36:38
4
113
Jason Beakes Double Dutch Slalom 2 Little Falls WW club 1:05:54 5:31:23 6:37:17
5
22
Steve Geisller Phoenix Cascade 2 Mountain Streams 1 1:06:51 5:31:23 6:38:14
6
158
Rodney Rice Wavehopper 2 All-Make Vaccuums 1:07:30 5:31:23 6:38:53
7
5
Mike Moore Phoenix Cascade 2 1:08:01 5:31:23 6:39:24
8
83
Eric Henrickson Perception WH 2 1:08:18 5:31:23 6:39:41
9
65
Nathan Ober Perception Quest 3 Mountain Streams 1 1:09:08 5:31:23 6:40:31
10  
263
Bryan Mascio Phoenix Slipper 2   All-Make Vaccuums   1:09:32 5:31:23   6:40:55
11
262
Scott Stough Phoenix Cascade 2   1:10:39 5:31:23 6:42:02
12
161
Jeremy Laucks Phoenix Match WW 1:10:51 5:31:23 6:42:14
13
105
Kevin Kurcina Phoenix Cascade 2 Mountain Streams 1 1:11:02 5:31:23 6:42:25
14
76
David Knox Prijon Invador 3 Kent State Kayaking Cl. 1:11:07 5:31:23 6:42:30
15
178
Travis Cowles Prijon T- Slalom 3 Mountain Streams 3 1:11:19 5:31:23 6:42:42
16
99
Jeff Knechtel Phoenix Cascade 2 Three Rivers Paddling 'A' 1:11:20 5:31:23 6:42:43
17
25
Kevin Damm Perception Dancer 3 1:11:55 5:31:23 6:43:18
18
195
Tom McEwen Prijon Tornado 3 Liquid Adventures 1:12:25 5:31:23 6:43:48
19
73
Scott Butts Phazer' 2 1:13:05 5:31:23 6:44:28
20  
18
Joe Hatcher Phoenix Slipper 2   Mountain Streams 2   1:13:08 5:31:23   6:44:31
21
213
James Reynolds Perception Reynolds 3 Kent State Kayaking Cl. 1:13:15 5:31:23 6:44:38
22
55
Mike 'Rocky' Rockwell Aquaterra Blazer '75 3 Mountain Streams 3 1:13:22 5:31:23 6:44:45
23
267
Jason Black Phoenix Slipper 2 All-Make Vaccuums 1:13:25 5:31:23 6:44:48
24
261
Duarte  Morias Perception Blazer 3 1:13:35 5:31:23 6:44:58
25
214
Luke Ramsey Prijon T slalom 3 Kent State Kayaking Cl. 1:13:36 5:31:23 6:44:59
26
134
Dan Herring Phoenix Savage 2 Mountain Streams 2 1:13:47 5:31:23 6:45:10
27
231
Bob Gedokoh Perception Dancer 3 1:14:00 5:31:23 6:45:23
28
27
Jaime Jacoby Perception Mirage 3 1:14:07 5:31:23 6:45:30
29
53
Jon Love Perception Dancer 3 Three Rivers Paddling 'A' 1:14:15 5:31:23 6:45:38
30  
4
Heather Rau Phoenix Savage 2 F All-Make Vaccuums   1:14:33 5:31:23   6:45:56
31
300/30
Bill Carney Prijon Tornado 3 1:14:52 5:31:23 6:46:15
32
210
Mike Kinney Slalom 'Extra' 2 1:14:57 5:31:23 6:46:20
33
252
Pete & Tim Daly Topo Duo K2 1:15:06 5:31:23 6:46:29
34
54
Ron Tomallo Perception Mirage 2 Keelhaulers 1 1:15:09 5:31:23 6:46:32
35
102
Steve Graybill Dagger Piedra 4   1:15:14 5:31:23 6:46:37
36
225
Jonathan Fishbein Dagger Piedra 4 Liquid Adventures 1:15:28 5:31:23 6:46:51
37
67
Ashley Nee Slalom Vaida 2 F Little Falls WW club 1:15:34 5:31:23 6:46:57
38
75
Kyle Wihgeler Perception Mirage 3 1:16:10 5:31:23 6:47:33
39
21
Barry Tuscano Prijon T slalom 3 Three Rivers Paddling 'B' 1:16:14 5:31:23 6:47:37
40  
126
John Jeffries Perception Mirage 3       1:16:36 5:31:23   6:47:59
41
84
Heath Shannon Wavesport Excel 3 1:16:47 5:31:23 6:48:10
42
DT4
Wally Hatfield Perception Mirage 3 1:17:41 5:31:23 6:49:04
43
173
Chuck Singer Homemade Prijon 2 Keelhaulers 1 1:17:52 5:31:23 6:49:15
44
8
S Strothers/ K Jacobsin Topo Duo K2 1:17:57 5:31:23 6:49:20
45
26
Randy Robinson Prijon Tornado 3 1:18:00 5:31:23 6:49:23
46
63
Bill Sheppell Dagger Crossfire 3 1:18:09 5:31:23 6:49:32
47
78
Dave Shannon Prijon Gattino 4 1:18:13 5:31:23 6:49:36
48
68
Shawn McClung Eskimo Cero 4 1:18:21 5:31:23 6:49:44
49
42
Ken Gfroerer Dagger Redline 4 Three Rivers Paddling 'A' 1:18:46   5:31:23 6:50:09
50  
70
Keith Heasley Perception Super Sport 4   Mountain Streams 1   1:18:55 5:31:23   6:50:18
51
296
Scott Patton Phoenix MMX 2 Three Rivers Paddling 'B' 1:18:57 5:31:23 6:50:20
52
46
Mike Dinnie Dagger RPM 4   1:19:14 5:31:23 6:50:37
53
270
Steve Frazier Open Canoe OC 1:19:23 5:31:23 6:50:46
54
80
Rob Bart Wavesport 'Y' 4 1:19:24 5:31:23 6:50:47
55
88
Kevin Williams Perception Pirouette 3 1:19:35 5:31:23 6:50:58
56
37
Jason Miller Perception Quest 3 Keelhaulers 1 1:19:37 5:31:23 6:51:00
57
278
Nori Onishi Eskimo Cerro 4 1:19:47 5:31:23 6:51:10
58
275
Max Harbert Eskimo Diablo 4 1:19:52 5:31:23 6:51:15
59
59
Barry Adams Perception Dancer 3 Three Rivers Paddling 'B' 1:20:20 5:31:23 6:51:43
60  
48
Pat Hamlin Perception Overflow 4   Great Baltimore CC   1:21:03 5:31:23   6:52:26
61
DT3
Cliff Wire Perception Mirage 3 Keel Haulers 2 1:21:13 5:31:23 6:52:36
62
144
Rick Gusic Prijon 89 WW Three Rivers Paddling 'A' 1:21:20 5:31:23 6:52:43
63
61
Cole Beechler Phoenix Cascade 2 Mountain Streams 3 1:21:40 5:31:23 6:53:03
64
242
Shawn Yingling Dagger Vortex 3 1:21:56 5:31:23 6:53:19
65
69
Mason Baston LL Gus 4 1:22:07 5:31:23 6:53:30
66
136
Robert Hammond Eskimo Diablo 4 Keel Haulers 1 1:22:32 5:31:23 6:53:55
67
56
Micheal Mullins Prijon Tornado 3 WVWWA 1:22:39 5:31:23 6:54:02
68
14
Ted Bradley Dagger Outburst 3 Liquid Adventures 1:22:43 5:31:23 6:54:06
69
96
Paul McDowell Dagger RPM 4 1:23:01 5:31:23 6:54:24
70  
94
Audrey Grafou Eskimo Kendo 4 F Great Baltimore CC   1:23:13 5:31:23   6:54:36
71
20
Micheal Duvall Perception Pirouette 3 Keel Haulers 2 1:23:19 5:31:23 6:54:42
72
147
Patrick Norton New Wave Mongoose  3 Three Rivers Paddling 'B' 1:24:08 5:31:23 6:55:31
73
104
Brad Roberts Prijon Tornado 2 1:24:20 5:31:23 6:55:43
74
72
Jeff Boord Liquid Liquid Gus 4 1:24:21 5:31:23 6:55:44
75
243
Chris Kiehl Perception Mirage 3 Keel Haulers 2 1:24:29 5:31:23 6:55:52
76
60
Holly Noble Dagger Piedra 4 F Liquid Adventures 1:24:38 5:31:23 6:56:01
77
39
Roger Bernett New Wave Cruise Con. 3 WVWWA 1:25:30 5:31:23 6:56:53
78
81
Keith Strausbaugh Liquid Logic 'Lil Joe' 4 1:25:44 5:31:23 6:57:07
79
30
Philip Kowalski Dagger RPM 3 Wheeling Feeling 1:26:13 5:31:23 6:57:36
80  
86
Jim Hunt Perception Mirage 3   Keel Haulers 2   1:27:14 5:31:23   6:58:37
81
77
Dan Fowler Eskimo Salto 4 1:27:33 5:31:23 6:58:56
82
79
Warren Wick Superglide C1 OC 1:28:59 5:31:23 7:00:22
83
15
Benjamin Nickle Perception Phat 4 Great Baltimore CC 1:29:39 5:31:23 7:01:02
84
87
David Czayka Prijon Invador 3 Kent State Kayaking Cl. 1:33:02 5:31:23 7:04:25
85
241
Doug Schmitt Wavehopper 2 Mountain Streams 2 1:34:23 5:31:23 7:05:46
86
3
Ben Badger Prijon Invador 3 1:37:41 5:31:23 7:09:04
87
159
Art Bertol Dagger Animas 3 Wheeling Feeling 1:41:50 5:31:23 7:13:13
88
291
Bill Robertson Pyranha 240 4 Wheeling Feeling 1:42:14 5:31:23 7:13:37
89
16
Matt & Kristen McMillen Topo Duo K2 1:44:41 5:31:23 7:16:04
90  
32
Sue Whitney Dagger RPM 4 F KH 'with a purpose'   1:46:29 5:31:23   7:17:52
91
93
Rachelle Schmidt Dagger Showdown 4 F KH 'with a purpose' 1:46:30 5:31:23 7:17:53
92
34
Julie Garcia Pyranha H2 4 F KH 'with a purpose' 1:46:31 5:31:23 7:17:54
93
95
George Stockman OC1 Dimension OC 1:48:57 5:31:23 7:20:20
94
52
Tom Bonfini RPM Max 3 Tom's team - wheeling 1:59:25 5:31:23 7:30:48
95
43
Keith Pasquariello Prijon Invader 4 Tom's team - wheeling 1:59:27 5:31:23 7:30:50
96
62
Kurt Knuth Liquid Logic Huck 4 Wheeling Feeling 2:00:11 5:31:23 7:31:34
97
33
Patrick Driscoll Pyranha SFX6 4 2:00:26 5:31:23 7:31:49
98
49
Brian Rahall Dagger Kingpin 4 WVWWA 2:00:28 5:31:23 7:31:51
99
DT1
Clay McBride Perception Mirage 4 Tom's team - wheeling 2:28:37 5:31:23 8:00:00
100
DT2
Preston Hartmon Wave Sport 4 Tom's team - wheeling 2:28:37 5:31:23 8:00:00
101
??
Scott Dobson big nasty swim, drank beer Mountain Streams 3 DNF 5:31:23